BAS70-06-HE3-08
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
BAS70-06-HE3-08
Mfr.Part # : BAS70-06-HE3-08
Manufacturer : Vishay
Description : DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23
Stock : 28708
Product Category : Diodes - Rectifiers - Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) : 200mA
Current - Reverse Leakage @ Vr : 100 nA @ 50 V
Diode Configuration : 1 Pair Common Anode
Diode Type : Schottky
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : 125°C (Max)
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Product Status : Active
Reverse Recovery Time (trr) : 5 ns
Speed : Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package : SOT-23-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1 V @ 15 mA