BAS70W-05-7-F
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
BAS70W-05-7-F
Mfr.Part # : BAS70W-05-7-F
Manufacturer : Diodes Incorporated
Description : DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT323
Stock : 31925
Product Category : Diodes - Rectifiers - Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) : 70mA (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr : 100 nA @ 50 V
Diode Configuration : 1 Pair Common Cathode
Diode Type : Schottky
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : 150°C (Max)
Package / Case : SC-70, SOT-323
Product Status : Active
Reverse Recovery Time (trr) : 5 ns
Speed : Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package : SOT-323
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1 V @ 15 mA