UMR12NTN
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
UMR12NTN
Mfr.Part # : UMR12NTN
Manufacturer : ROHM Semiconductor
Description : DIODE ARRAY GP 80V 100MA UMD6
Stock : 14496
Product Category : Diodes - Rectifiers - Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) : 100mA
Current - Reverse Leakage @ Vr : 100 nA @ 80 V
Diode Configuration : 2 Pair Series Connection
Diode Type : Standard
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : 150°C (Max)
Package / Case : 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Product Status : Active
Speed : Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package : UMD6
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1.2 V @ 100 mA