V8KM60DUHM3/H
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
V8KM60DUHM3/H
Mfr.Part # : V8KM60DUHM3/H
Manufacturer : Vishay
Description : DIODE SCHOTTKY 60V 8A FLATPAK
Stock : 38992
Product Category : Diodes - Rectifiers - Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) : 8A
Current - Reverse Leakage @ Vr : 300 µA @ 60 V
Diode Configuration : 2 Independent
Diode Type : Schottky
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : -40°C ~ 175°C
Package / Case : 8-PowerTDFN
Product Status : Active
Speed : Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package : FlatPAK 5x6 (Dual)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 640 mV @ 4 A