GKY3R066
  • 1
Mega Source # : MEGA-GKY3R066
Manufacturer : Sprague Goodman
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP TRIMMER 1.7-3PF 100V SMD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 100V
Size / Dimension : 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series : SURFTRIM® GKY
Q @ Freq : 500 @ 1MHz
Other Names : SG2024TR
Operating Temperature : -25°C ~ 85°C
Mounting Type : Surface Mount
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.071" (1.80mm)
Features : Low Profile
Dielectric Material : Ceramic
Detailed Description : 1.7 ~ 3pF Trimmer Capacitor 100V Top Surface Mount
Capacitance Range : 1.7 ~ 3pF