GGW3R000
Mega Source # : MEGA-GGW3R000
Manufacturer : Sprague Goodman
Packaging : Bulk
Description : CAP TRIMMER 0.5-3PF 750V
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 750V
Size / Dimension : 0.375" Dia (9.52mm)
Series : PISTONCAP®
Q @ Freq : 500 @ 20MHz
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : User Defined
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.484" (12.29mm)
Features : General Purpose
Dielectric Material : Glass
Detailed Description : 0.5 ~ 3pF Trimmer Capacitor 750V Top User Defined
Capacitance Range : 0.5 ~ 3pF