GKRP20066
  • 1
Mega Source # : MEGA-GKRP20066
Manufacturer : Sprague Goodman
Packaging : Original-Reel®
Description : CAP TRIMMER 5-20PF 25V SMD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 25V
Size / Dimension : 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series : SURFTRIM® GKRP
Q @ Freq : 150 @ 1MHz
Other Names : SG2028DKR
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Mounting Type : Surface Mount
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.051" (1.30mm)
Features : Low Profile
Dielectric Material : Ceramic
Detailed Description : 5 ~ 20pF Trimmer Capacitor 25V Top Surface Mount
Capacitance Range : 5 ~ 20pF