GER14000
  • 1
Mega Source # : MEGA-GER14000
Manufacturer : Sprague Goodman
Packaging : Bulk
Description : CAP TRIMMER 1-14PF 1000V
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 1000V
Size / Dimension : 0.312" Dia (7.92mm)
Series : PISTONCAP®
Q @ Freq : 500 @ 20MHz
Other Names : GER14000-ND
SG9164
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : User Defined
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.469" (11.91mm)
Features : General Purpose
Dielectric Material : Glass
Detailed Description : 1 ~ 14pF Trimmer Capacitor 1000V Top User Defined
Capacitance Range : 1 ~ 14pF