SMAJ58CA-M3/5A
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SMAJ58CA-M3/5A
  • 1
Mega Source # : MEGA-SMAJ58CA-M3/5A
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : TVS DIODE 58V 93.6V DO214AC
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 58V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 93.6V
Voltage - Breakdown (Min) : 64.4V
Type : Zener
Supplier Device Package : DO-214AC (SMA)
Series : TransZorb®
Power Line Protection : No
Power - Peak Pulse : 400W
Package / Case : DO-214AC, SMA
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs) : 4.3A