TV06B850J-HF
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
TV06B850J-HF
  • 1
Mega Source # : MEGA-TV06B850J-HF
Manufacturer : Comchip Technology
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : TVS DIODE 85V 137V SMB
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 85V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 137V
Voltage - Breakdown (Min) : 94.4V
Unidirectional Channels : 1
Type : Zener
Supplier Device Package : SMB (DO-214AA)
Power Line Protection : No
Power - Peak Pulse : 600W
Package / Case : DO-214AA, SMB
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs) : 4.38A