SM8S30AHE3/2D
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SM8S30AHE3/2D
  • 1
Mega Source # : MEGA-SM8S30AHE3/2D
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Original-Reel®
Description : TVS DIODE 30V 48.4V DO218AB
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 30V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 48.4V
Voltage - Breakdown (Min) : 33.3V
Unidirectional Channels : 1
Type : Zener
Supplier Device Package : DO-218AB
Series : Automotive, AEC-Q101, PAR®
Power Line Protection : No
Power - Peak Pulse : 6600W (6.6kW)
Package / Case : DO-218AB
Other Names : SM8S30AHE3/2DGIDKR
Operating Temperature : -55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs) : 136A