1.5KE13-E3/54
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
1.5KE13-E3/54
  • 1
Mega Source # : MEGA-1.5KE13-E3/54
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : TVS DIODE 10.5VWM 19VC 1.5KE
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 11.7V
Voltage - Breakdown (Min) : 10.5V
Voltage - Breakdown : 1.5KE
Type : Zener
Series : TransZorb®
RoHS Status : Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency : General Purpose
Power Line Protection : 1500W (1.5kW)
Power - Peak Pulse : 78.9A
Polarization : DO-201AA, DO-27, Axial
Operating Temperature : -55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number : 1.5KE13-E3/54
Current - Peak Pulse (10/1000µs) : 19V