SMAJ150CA-E3/61
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SMAJ150CA-E3/61
  • 1
Mega Source # : MEGA-SMAJ150CA-E3/61
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : TVS DIODE 150V 243V DO214AC
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 150V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 243V
Voltage - Breakdown (Min) : 167V
Type : Zener
Supplier Device Package : DO-214AC (SMA)
Series : TransZorb®
Power Line Protection : No
Power - Peak Pulse : 300W
Package / Case : DO-214AC, SMA
Other Names : SMAJ150CA-E3/61-ND
SMAJ150CA-E3/61GITR
SMAJ150CAE361
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs) : 1.2A