MXPLAD15KP24CA
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
MXPLAD15KP24CA
Mega Source # : MEGA-MXPLAD15KP24CA
Manufacturer : Microsemi
Packaging : Bulk
Description : TVS DIODE 24V 38.9V PLAD
RoHS Compliant : Contains lead / RoHS non-compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 24V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 38.9V
Voltage - Breakdown (Min) : 26.7V
Type : Zener
Supplier Device Package : PLAD
Series : Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection : No
Power - Peak Pulse : 15000W (15kW)
Package / Case : Nonstandard SMD
Other Names : 1086-13261
1086-13261-MIL
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Contains lead / RoHS non-compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs) : 384A