SA78CAHA0G
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SA78CAHA0G
  • 1
Mega Source # : MEGA-SA78CAHA0G
Manufacturer : Taiwan Semiconductor
Packaging : Tape & Box (TB)
Description : TVS DIODE 78V 126V DO204AC
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 78V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 126V
Voltage - Breakdown (Min) : 86.7V
Type : Zener
Supplier Device Package : DO-204AC (DO-15)
Series : Automotive, AEC-Q101, SA
Power Line Protection : No
Power - Peak Pulse : 500W
Package / Case : DO-204AC, DO-15, Axial
Operating Temperature : -55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs) : 4.1A