CMC-97452-L100
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CMC-97452-L100
Mega Source # : MEGA-CMC-97452-L100
Manufacturer : CUI Inc.
Description : MIC COND ANALOG UNI -37DB
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Range : 1.5V ~ 9V
Voltage - Rated : 1.5V
Type : Electret Condenser
Series : CMC
Sensitivity : -37dB ±3dB @ 94dB SPL
S/N Ratio : 69dB
Port Location : Top
Output Type : Analog
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Impedance : 2.2 kOhms
Frequency Range : 100Hz ~ 12kHz
Direction : Unidirectional
Detailed Description : 100Hz ~ 12kHz Analog Microphone Electret Condenser 1.5V ~ 9V Unidirectional (-37dB ±3dB @ 94dB SPL)