CA0508KRNPO9BN181
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CA0508KRNPO9BN181
  • 1
Mega Source # : MEGA-CA0508KRNPO9BN181
Manufacturer : Yageo
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP ARRAY 180PF 50V NPO 0508
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 50V
Tolerance : ±10%
Temperature Coefficient : C0G, NP0
Size / Dimension : 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series : CA
Package / Case : 0508 (1220 Metric)
Number of Capacitors : 4
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 36 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.028" (0.70mm)
Dielectric Material : Ceramic
Detailed Description : 180pF Isolated Capacitor 4 Array 50V C0G, NP0 0508 (1220 Metric)
Circuit Type : Isolated
Capacitance : 180pF