GNM1M2R61A223MA01D
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
GNM1M2R61A223MA01D
  • 1
Mega Source # : MEGA-GNM1M2R61A223MA01D
Manufacturer : Murata Electronics
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP ARRAY 0.022UF 10V X5R 0504
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 10V
Tolerance : ±20%
Temperature Coefficient : X5R
Size / Dimension : 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Series : GNM
Package / Case : 0504 (1410 Metric)
Number of Capacitors : 2
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.028" (0.70mm)
Dielectric Material : Ceramic
Detailed Description : 0.022µF Isolated Capacitor 2 Array 10V X5R 0504 (1410 Metric)
Circuit Type : Isolated
Capacitance : 0.022µF