1210Y2000272GAR
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
1210Y2000272GAR
  • 1
Mega Source # : MEGA-1210Y2000272GAR
Manufacturer : Knowles Syfer
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP CER 2700PF 200V C0G/NP0 1210
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 200V
Tolerance : ±2%
Thickness (Max) : 0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient : C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension : 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series : FlexiCap™
Ratings : AEC-Q200
Package / Case : 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Features : Soft Termination
Detailed Description : 2700pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
Capacitance : 2700pF