1808YA250821JCTSP
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
1808YA250821JCTSP
  • 1
Mega Source # : MEGA-1808YA250821JCTSP
Manufacturer : Knowles Syfer
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 1808
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 250V
Tolerance : ±5%
Thickness (Max) : 0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient : C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension : 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Series : FlexiCap™
Ratings : X2
Package / Case : 1808 (4520 Metric)
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Features : Soft Termination, High Voltage
Detailed Description : 820pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1808 (4520 Metric)
Capacitance : 820pF