LMK325BJ476KM-P
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
LMK325BJ476KM-P
  • 1
Mega Source # : MEGA-LMK325BJ476KM-P
Manufacturer : Taiyo Yuden
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP CER 47UF 10V X5R 1210
Voltage - Rated : 10V
Tolerance : ±10%
Thickness (Max) : 0.106" (2.70mm)
Temperature Coefficient : X5R
Size / Dimension : 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series : M
Package / Case : 1210 (3225 Metric)
Other Names : CE LMK325 BJ476KM-P
LMK325BJ476KMP
Operating Temperature : -55°C ~ 85°C
Mounting Type : Surface Mount, MLCC
Detailed Description : 47µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Capacitance : 47µF