2225J0500392KFT
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
2225J0500392KFT
  • 1
Mega Source # : MEGA-2225J0500392KFT
Manufacturer : Knowles Syfer
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 2225
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 50V
Tolerance : ±10%
Thickness (Max) : 0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient : C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension : 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Package / Case : 2225 (5763 Metric)
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description : 3900pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2225 (5763 Metric)
Capacitance : 3900pF