906R0M-14-2
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
906R0M-14-2
Mega Source # : MEGA-906R0M-14-2
Manufacturer : Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Packaging : Tray
Description : CAP SILICON 6PF 20% 50V SMD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Tolerance : ±20%
Size / Dimension : 0.010" L x 0.010" W (0.25mm x 0.25mm)
Series : 90
Package / Case : Nonstandard Chip
Other Names : 1700-1020
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 3 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height : 0.005" (0.13mm)
Features : High Reliability
Detailed Description : 6pF Silicon Capacitor Nonstandard Chip
Capacitance : 6pF