PL5.0-10-130B
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PL5.0-10-130B
Mfr.Part # : PL5.0-10-130B
Manufacturer : Tamura
Description : PWR XFMR LAMINATED 5VA TH
Stock : 1088
Product Category : Power Transformers
Center Tap : No
Current - Output (Max) : Parallel 1A, Series 500mA
Height - Seated (Max) : 35.60mm
Mounting Type : Through Hole
Power - Max : 5VA
Primary Winding(s) : Dual
Product Status : Active
Secondary Winding(s) : Dual
Size / Dimension : 41.28mm L x 36.37mm W
Termination Style : PC Pin
Type : Laminated Core
Voltage - Isolation : 3500Vrms
Voltage - Primary : 115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) : Parallel 5V, Series 10V