MPI-650-230
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
MPI-650-230
Mfr.Part # : MPI-650-230
Manufacturer : Signal Transformer
Description : PWR XFMR LAMINATED 650VA CHAS MT
Stock : 10
Product Category : Power Transformers
Center Tap : No
Current - Output (Max) : Parallel 5.6A, Series 2.8A
Height - Seated (Max) : 117.80mm
Mounting Type : Chassis Mount
Power - Max : 650VA
Primary Winding(s) : Dual, Multiple Taps
Product Status : Active
Secondary Winding(s) : Dual
Size / Dimension : 133.30mm L x 119.40mm W
Termination Style : Terminal Block
Type : Laminated Core
Voltage - Isolation : 4000Vrms
Voltage - Primary : 100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) : Parallel 115V, Series 230V