PA1005.050NLT
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PA1005.050NLT
Mfr.Part # : PA1005.050NLT
Manufacturer : Pulse Electronics
Description : CURR SENSE XFMR 1:50 20A SMD
Stock : 24788
Product Category : Current Sense Transformers
Current Rating (Amps) : 20 A
DC Resistance (DCR) : 0.75mOhm Primary, 1.5Ohm Secondary
Frequency Range : 50kHz ~ 1MHz
Inductance : 500 µH