PCS020-EE05081S
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PCS020-EE05081S
Mfr.Part # : PCS020-EE05081S
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : CURRENT SENSE TRANSF 20A 81UH
Stock : 1000
Product Category : Current Sense Transformers
Current Rating (Amps) : 20 A
Current Ratio : 20:1
DC Resistance (DCR) : 7mOhm Primary, 400mOhm Secondary Max
ET (Volt-Time) : 10.8VµS
Frequency Range : 1MHz
Inductance : 81 mH