CR8410-1000
  • 1
Mfr.Part # : CR8410-1000
Manufacturer : CR Magnetics, Inc.
Description : CURR SENSE XFMR 20A IN-LINE
Stock : 4497
Product Category : Current Sense Transformers
Current Rating (Amps) : 20 A
Current Ratio : 1000:1
DC Resistance (DCR) : 41Ohm
Frequency Range : 20Hz ~ 1kHz