RFM110W-433S1
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RFM110W-433S1
Mfr.Part # : RFM110W-433S1
Manufacturer : RF Solutions
Description : RF TRANSMITTER 433MHZ MODULE
Stock : 35000
Product Category : RF Transmitters
Applications : General Purpose
Current - Transmitting : 20mA
Frequency : 433MHz
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : Module
Power - Output : 13dBm
Product Status : Obsolete
Supplier Device Package : Module
Voltage - Supply : 1.8V ~ 3.6V