TXM-433-KH3
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
TXM-433-KH3
Mfr.Part # : TXM-433-KH3
Manufacturer : Linx Technologies
Description : RF TX IC ASK 433MHZ 27SMD MOD
Stock : 733
Product Category : RF Transmitters
Antenna Connector : Castellation
Applications : Home/Industrial Automation, Lighting, Remote Control, RKE
Current - Transmitting : 2.7mA
Data Interface : Parallel
Features : Built-in Remote Control Encoder
Frequency : 433MHz
Modulation or Protocol : ASK, OOK
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -30°C ~ 70°C
Package / Case : 27-SMD Module
Power - Output : 4dBm
Product Status : Active
Supplier Device Package : Module
Voltage - Supply : 2.7V ~ 5.2V