AM-RRQ3-433P
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AM-RRQ3-433P
  • 1
Mfr.Part # : AM-RRQ3-433P
Manufacturer : RF Solutions
Description : RF RECEIVER 433MHZ MODULE
Stock : 35000
Product Category : RF Receivers
Applications : General Purpose
Current - Receiving : 6mA
Frequency : 433MHz
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : 15-SIP Module, 9 Leads
Product Status : Active
Sensitivity : -108dBm
Supplier Device Package : Module
Voltage - Supply : 3.3V ~ 8V