RXM-315-KH3
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RXM-315-KH3
Mfr.Part # : RXM-315-KH3
Manufacturer : Linx Technologies
Description : RF RCVR ASK/OOK 315MHZ MODULE
Stock : 68
Product Category : RF Receivers
Antenna Connector : Castellation
Applications : Home/Industrial Automation, Lighting, Remote Control, RKE
Current - Receiving : 5.2mA
Data Interface : Parallel
Features : Integrated Remote Control Decoder
Frequency : 315MHz
Modulation or Protocol : ASK, OOK
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 70°C
Package / Case : 31-SMD Module
Product Status : Active
Sensitivity : -112dBm
Supplier Device Package : Module
Voltage - Supply : 2.1V ~ 3.6V