ERJ-1GNF1000C
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ERJ-1GNF1000C
Mfr.Part # : ERJ-1GNF1000C
Manufacturer : Panasonic
Description : RES SMD 100 OHM 1% 1/20W 0201
Stock : 560749
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thick Film
Features : Automotive AEC-Q200
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0201 (0603 Metric)
Power (Watts) : 0.05W, 1/20W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 100 Ohms
Supplier Device Package : 0201
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±1%