RR0816P-104-D
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RR0816P-104-D
Mfr.Part # : RR0816P-104-D
Manufacturer : Susumu
Description : RES SMD 100K OHM 0.5% 1/16W 0603
Stock : 199090
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thin Film
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0603 (1608 Metric)
Power (Watts) : 0.063W, 1/16W
Product Status : Active
Resistance : 100 kOhms
Supplier Device Package : 0603
Temperature Coefficient : ±25ppm/°C
Tolerance : ±0.5%