THS25R47J
Mfr.Part # : THS25R47J
Manufacturer : TE Connectivity AMP Connectors
Description : RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
Stock : 155
Product Category : Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type : Aluminum
Composition : Wirewound
Lead Style : Solder Lugs
Mounting Feature : Flanges
Operating Temperature : -55°C ~ 200°C
Package / Case : Axial, Box
Power (Watts) : 25W
Product Status : Active
Resistance : 470 mOhms
Temperature Coefficient : ±50ppm/°C
Tolerance : ±5%