RC0201JR-0710KL
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RC0201JR-0710KL
Mfr.Part # : RC0201JR-0710KL
Manufacturer : YAGEO
Description : RES 10K OHM 5% 1/20W 0201
Stock : 2379298
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thick Film
Features : Moisture Resistant
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0201 (0603 Metric)
Power (Watts) : 0.05W, 1/20W
Product Status : Active
Resistance : 10 kOhms
Supplier Device Package : 0201
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±5%