TAP800KR25E
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
TAP800KR25E
  • 1
Mfr.Part # : TAP800KR25E
Manufacturer : Ohmite
Description : RES CHAS MNT 0.25 OHM 10% 800W
Stock : 129
Product Category : Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type : Epoxy Coated
Composition : Thick Film
Lead Style : M5 Threaded
Mounting Feature : Flanges
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C
Package / Case : Box
Power (Watts) : 800W
Product Status : Active
Resistance : 250 mOhms
Temperature Coefficient : ±150ppm/°C
Tolerance : ±10%