CPF0402B100RE1
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CPF0402B100RE1
Mfr.Part # : CPF0402B100RE1
Manufacturer : TE Connectivity AMP Connectors
Description : RES SMD 100 OHM 0.1% 1/16W 0402
Stock : 318857
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thin Film
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Power (Watts) : 0.063W, 1/16W
Product Status : Active
Resistance : 100 Ohms
Supplier Device Package : 0402
Temperature Coefficient : ±25ppm/°C
Tolerance : ±0.1%