TNPW0805100RBEEA
Contact Now
TNPW0805100RBEEA
Mfr.Part # : TNPW0805100RBEEA
Manufacturer : Vishay / Dale
Description : RES 100 OHM 0.1% 1/8W 0805
Stock : 36682
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0805 (2012 Metric)
Power (Watts) : 0.125W, 1/8W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 100 Ohms
Supplier Device Package : 0805
Temperature Coefficient : ±25ppm/°C
Tolerance : ±0.1%