CRM2512-FX-10R0ELF
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CRM2512-FX-10R0ELF
Mfr.Part # : CRM2512-FX-10R0ELF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : RES SMD 10 OHM 1% 2W 2512
Stock : 193061
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thick Film
Features : Current Sense
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 2512 (6432 Metric)
Power (Watts) : 2W
Product Status : Active
Resistance : 10 Ohms
Supplier Device Package : 2512
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±1%