CRM2512-JW-100ELF
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CRM2512-JW-100ELF
  • 1
Mfr.Part # : CRM2512-JW-100ELF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : RES SMD 10 OHM 5% 2W 2512
Stock : 6745
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thick Film
Features : Current Sense
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 2512 (6432 Metric)
Power (Watts) : 2W
Product Status : Active
Resistance : 10 Ohms
Supplier Device Package : 2512
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±5%