CRGP2512F470R
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CRGP2512F470R
Mfr.Part # : CRGP2512F470R
Manufacturer : TE Connectivity AMP Connectors
Description : RES 470 OHM 1% 2W 2512
Stock : 136169
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thick Film
Features : Pulse Withstanding
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 2512 (6432 Metric)
Power (Watts) : 2W
Product Status : Active
Resistance : 470 Ohms
Supplier Device Package : 2512
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±1%