TNPW040222K1BEED
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
TNPW040222K1BEED
Mfr.Part # : TNPW040222K1BEED
Manufacturer : Vishay / Dale
Description : RES 22.1K OHM 0.1% 1/16W 0402
Stock : 10911
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thin Film
Features : Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Power (Watts) : 0.063W, 1/16W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 22.1 kOhms
Supplier Device Package : 0402
Temperature Coefficient : ±25ppm/°C
Tolerance : ±0.1%