TNPW06034K70BEEA
Contact Now
TNPW06034K70BEEA
Mfr.Part # : TNPW06034K70BEEA
Manufacturer : Vishay / Dale
Description : RES 4.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock : 11838
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0603 (1608 Metric)
Power (Watts) : 0.1W, 1/10W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 4.7 kOhms
Supplier Device Package : 0603
Temperature Coefficient : ±25ppm/°C
Tolerance : ±0.1%