4608X-102-470LF
Contact Now
4608X-102-470LF
Mfr.Part # : 4608X-102-470LF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : RES ARRAY 4 RES 47 OHM 8SIP
Stock : 6474
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Through Hole
Number of Pins : 8
Number of Resistors : 4
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 8-SIP
Power Per Element : 300mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 47
Supplier Device Package : 8-SIP
Temperature Coefficient : ±250ppm/°C
Tolerance : ±1Ohm