4608X-102-330LF
Contact Now
4608X-102-330LF
Mfr.Part # : 4608X-102-330LF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : RES ARRAY 4 RES 33 OHM 8SIP
Stock : 4995
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Through Hole
Number of Pins : 8
Number of Resistors : 4
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 8-SIP
Power Per Element : 300mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 33
Supplier Device Package : 8-SIP
Temperature Coefficient : ±250ppm/°C
Tolerance : ±1Ohm