742C163332JP
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
742C163332JP
Mfr.Part # : 742C163332JP
Manufacturer : CTS Corporation
Description : RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 2506
Stock : 9444
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Applications : DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 16
Number of Resistors : 8
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 2506, Concave, Long Side Terminals
Power Per Element : 63mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 3.3k
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±5%