EXB-N8V510JX
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
EXB-N8V510JX
Mfr.Part # : EXB-N8V510JX
Manufacturer : Panasonic
Description : RES ARRAY 4 RES 51 OHM 0804
Stock : 65407
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 8
Number of Resistors : 4
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 0804, Concave, Long Side Terminals
Power Per Element : 31mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 51
Supplier Device Package : 0804
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±5%