SA23-11SURKWA
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SA23-11SURKWA
Mfr.Part # : SA23-11SURKWA
Manufacturer : Kingbright
Description : 2.3" RED LED DISPLAY
Stock : 200
Product Category : Display Modules - LED Character and Numeric
Color : Red
Common Pin : Common Anode
Current - Test : 10mA
Display Type : 7-Segment
Millicandela Rating : 440mcd
Number of Characters : 1
Power Dissipation (Max) : 75mW
Product Status : Active
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 3.7V, 7.4V