SI-B8V141560LD
Mfr.Part # : SI-B8V141560LD
Manufacturer : Samsung Semiconductor
Description : LED SLIM 3000K 2180LM FRONT WIRE
Stock : 222
Product Category : LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) : 3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color : White, Warm
Configuration : Linear Light Strip
CRI (Color Rendering Index) : 80
Current - Max : 720mA
Current - Test : 400mA
Features : With Connector
Height : 5.80mm
Lens Type : Flat
Lumens/Watt @ Current - Test : 155 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature : 2180lm (Typ)
Product Status : Not For New Designs
Size / Dimension : 560.00mm L x 24.00mm W
Temperature - Test : 50°C
Type : LED Module
Viewing Angle : 115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 35.2V